Esencja życia i młodości. Przeżyj jeszcze raz wszystkie młodzieńcze przygody
 
IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Regulamin szkolny

Go down 
AutorWiadomość
Kami-Sama
Bóstwo
avatar

Posty : 91

PisanieTemat: Regulamin szkolny   16/5/2016, 00:16

1. Prawa i obowiązki ucznia

1.1 Uczeń ma prawo do poszanowania swojej godności osobistej oraz kulturalnego traktowania go przez wszystkich pracowników szkoły i kolegów.
1.2 Uczeń ma prawo domagać się, aby wszystkie regulaminy i zarządzenia dotyczące życia szkoły były realizowane.
1.3 Uczeń ma prawo wzbogacać ceremoniał i uroczystości organizowane przez szkołę.
1.4 Uczeń ma prawo do korzystania z wszelkiej pomocy, jakiej może mu udzielić szkoła.
1.5 Uczeń ma prawo do opieki zdrowotnej na terenie szkoły.
1.6 Uczeń ma prawo być poinformowany o wszelkich zajęciach pozalekcyjnych odbywających się na terenie szkoły oraz do uczestniczenia w nich.
1.7 Uczeń ma prawo zgłaszać wnioski i zażalenia do Dyrektora, sekretarza czy pedagoga. Decyzja dotycząca jego sprawy powinna być podjęta i umotywowana w ciągu trzech dni z wyjątkiem decyzji dotyczącej ukarania ucznia, którą podejmuje Dyrektor w ciągu siedmiu dni.
1.8 Uczeń powinien troszczyć się o właściwe więzi i stosunki koleżeńskie.
1.9 Uczeń ma obowiązek okazywania szacunku wszystkim pracownikom szkoły, a także godnego zachowania się poza szkołą.
1.10 Uczeń ma obowiązek dbać o dobre imię szkoły i nie szargać go w wypowiedziach publicznych formułowanych np. w Internecie czy środkach komunikacji.
1.11 Uczeń ma obowiązek posiadania ważnej legitymacji szkolnej i okazywania jej na żądanie pracowników szkoły.
1.12 Uczeń ma obowiązek znać wszystkie regulaminy i zarządzenia dotyczące życia szkoły. Obowiązany jest do ich przestrzegania oraz ma obowiązek się im podporządkować.
1.13 W czasie trwania przerw uczeń ma prawo do odpoczynku. Nauczyciele nie powinni prowadzić zajęć w czasie przerw.
1.14 Obowiązkiem ucznia jest bezwzględne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w trakcie przerw śródlekcyjnych.
1.15 Uczniowie zobowiązani są do bezwzględnego podporządkowania się poleceniom dyżurujących nauczycieli oraz reagowania na uwagi i polecenia nauczycieli oraz innych pracowników szkoły.
1.16 Uczeń ma obowiązek przebywania w budynku szkolnym zgodnie z rozkładem zajęć, nie wolno mu samowolnie opuszczać terenu szkoły.
1.17 W czasie przerw niedopuszczalne jest palenie papierosów, zażywanie środków odurzających, narkotyków oraz spożywanie, czy posiadanie napojów alkoholowych.
1.18 Zabronione jest bieganie po korytarzach i schodach, a także siadanie na schodach, gdyż utrudnia to przemieszczanie się uczniów do poszczególnych pracowni i grozi wypadkiem.


2. Obowiązki nauczycieli

2.1 Upoważniony przez Dyrektora szkoły pracownik obsługi powinien kontrolować, kto i w jakim celu wchodzi do budynku szkoły (jest zobowiązany odnotować ten fakt w specjalnym zeszycie znajdującym się na portierni). Interesanci po wejściu do budynku szkoły dostają identyfikator z napisem ,,GOŚĆ” i noszą go ze sobą przebywając w szkole.
2.2 Obowiązkiem nauczycieli jest punktualne rozpoczynanie oraz kończenie zajęć.
2.3 Obowiązkiem nauczycieli jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniom w czasie trwania zajęć lekcyjnych, przerw międzylekcyjnych oraz innych zajęć organizowanych przez szkołę.
2.4 Obowiązkiem nauczycieli oraz pracowników szkoły jest reagować na wszelkie dostrzeżone sytuacje oraz zachowania uczniów stanowiące zagrożenie dla bezpieczeństwa ich samych oraz innych osób przebywających w szkole.
2.5 Nauczyciele powinni zwracać uwagę na osoby postronne przebywające na terenie szkoły, w razie potrzeby zwrócić się o podanie celu pobytu na terenie szkoły, zawiadomić pracownika obsługi szkoły, a jeżeli zajdzie taka potrzeba – powiadomić Dyrektora.
2.6 Nauczyciel lub inny pracownik szkoły powinien niezwłocznie zawiadomić Dyrektora o wszelkich dostrzeżonych zdarzeniach noszących znamiona przestępstwa lub stanowiących zagrożenie dla zdrowia lub życia uczniów.
Powrót do góry Go down
http://fourseasons.forumpolish.com
 
Regulamin szkolny
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Four Seasons - Cztery pory roku :: Forumowe ABC :: Zbiór informacji-
Skocz do: