Esencja życia i młodości. Przeżyj jeszcze raz wszystkie młodzieńcze przygody
 
IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Toshiko Sawamatsu

Go down 
AutorWiadomość
Toshiko
Przewodnicząca
avatar

Posty : 26

PisanieTemat: Toshiko Sawamatsu   18/5/2016, 14:19

Imię i Nazwisko: Toshiko Tsubame Sawamatsu
Pseudonim: Toshi, Tsu
Wiek: 16 lat
Waga: 49 kg
Wzrost: 162 cm
Zawód: Uczennica
Orientacja: Panseksualna 
Miejsce zamieszkania: Akademik
Grupa: Wiosna
Ranga: Przewodnicząca
Klub: Matematyczny(członek)

Wygląd: 
Toshi jest przeciętnego wzrostu szesnastolatką o niemalże zbyt niskiej wadze. Na początku roku, kiedy pielęgniarka sprawdzała jej BMI i stwierdziła, że dziewczyna trzyma się na skraju odpowiedniej wagi i musi jeść więcej, jednak nie zamierza tego robić. Zaczynając jednak od czubka jej głowy: Toshiko ma długie, farbowane włosy o kolorze czerwonym, które dosięgną jej do połowy pleców. Często wpina w nie sobie białe spinki, czasami związuje je sobie także w koka czy po prostu kucyka. Buzię ma szczupłą, widoczny jest na niej mały nos, duże oczy o kolorze brązowym, które niekiedy przypominają ciemny czerwony. Nie wygląda jakoś specjalnie inaczej niż inni. Kiedy nie nosi swojego mundurka ubiera swetry, które są na nią nieco za duże i zwykłe spodnie, a na stopach trampki. Wtedy to już w ogóle nie wyróżnia się z tłumu. 
Ma bladą cerę, a na jej ciele niekiedy widoczne są siniaki, jej knykcie prawie zawsze są czerwone, przetarte, a nawet niekiedy leci z nich krew. Czasami ma je w plastrach lub zabandażowane, jednak nie lubi używać takich rzeczy, ponieważ jest jej niewygodnie.

Charakter: 

Jej charakter nie jest zbytnio skomplikowany, nie trzeba być kimś wyjątkowym, aby zdobyć jej aprobatę i zaprzyjaźnić się, wystarczy być dla niej miłym, albo chcieć spędzać z nią czas oraz czasami zapewnić ją, że jest dobrą przyjaciółką.
W szkole Toshiko zachowuje się optymistycznie, zawsze jest pełna energii i jest bardzo pomocna, będzie także najszczęśliwszą osobą na świecie, jeśli ktoś jej za tą pomoc podziękuje. Stara się robić wszystko na 100%, a nauka jest dla niej ważniejsza od wszystkiego, nawet od zdrowia co czasami widać po tym, że się nie wysypia, czy nie odżywia się poprawnie, skupiając na wkuwaniu do egzaminów. Jest to niezdrowe, jednak ona nie zwraca na to uwagi. Nie stara się być pupilkiem, stara się za to udowodnić sobie oraz innym, że jest czegoś warta, co jest jej głównym motywem we wszystkim co robi i jest przy tym bardzo zdeterminowana.
Poza szkołą czy też po lekcjach jest o wiele spokojniejsza, a także znika większość jej optymizmu i zastępuje go realizm, wciąż jednak pomoże kiedy będzie trzeba, ponieważ nie potrafi odmawiać w takich wypadkach. Jest przyjazna, jednak nie aż za bardzo i nie będzie zajmowała niepotrzebnie przestrzeni, jeśli wyczuje, że jest niechciana. Często kłamie o tym, o czym myśli i nie łatwo jest z niej wyciągnąć informacje na temat czy coś jest nie tak. Przyjaciół traktuje jak największe skarby i z chęcią obsypywałaby ich prezentami. Ocenia się dość nisko, jednak pracuje wytrwale by poprawić się w oczach innych i wypaść jak najlepiej. Nie płacze często w ukryciu, w zasadzie nie pamięta, kiedy ostatni raz płakała, większość rzeczy po prostu jej nie rusza, ponieważ przyzwyczaiła się do własnej beznadziejności. Nienawidzi także, kiedy ludzie się nad nią "użalają" i nad tym co się jej stało, dlatego nigdy nie opowiada o sobie i o tym co ją trapi. 

Historia: 
Toshi pochodzi z Azumino, które jest sąsiadującym miastem do Ōmachi. Jedyne dziecko dwojga zapracowanych ludzi. Nie było to jednak problemem, ponieważ od małego uczona była samodzielności. Rodzice zawsze chcieli dla niej najlepiej, nawet jeśli tego nie pokazywali (co zdarzało im się często) i ona to wiedziała, chociaż w głębi wolała, żeby jednak przy niej byli. Oprócz tego miała spokojne dzieciństwo, żadnych wojen domowych, żadnych niepotrzebnych kłótni. Dopiero kiedy poszła do szkoły zaczęły się schody, ponieważ rodzice spodziewali się, że poradzi sobie jak najlepiej ze wszystkich dziedzin nauki oraz sportu, a kiedy nie dawała z siebie wszystkiego (i nawet jeśli to robiła) spotykała się z komentarzami typu "mogłaś to zrobić lepiej" czy "dlaczego nie jesteś jak (tu wstawić jakiekolwiek imię żeńskie)?" Wciąż się oczywiście bawiła, nie zamierzała się aż tak przejmować słowami rodziców, jednak te słowa powtarzane nie raz odcisnęły na niej swoje piętno. Gdyby nie zwracać na to uwagi miałaby idealne życie i żadnych zmartwień oprócz tych szkolnych więc i tak sama uważa, że nie ma na co narzekać, ponieważ inni mogą mieć zdecydowanie gorzej od niej. 
Niedawno przeprowadziła się do akademika, ponieważ jej rodzice stwierdzili, że do tej szkoły będzie idealnie pasowała. Musi do nich jednak dzwonić co jakiś czas, aby przekazać wiadomości o ocenach i jak jej się powodzi.

Mocne strony:  Matematyka; Chemia; Fizyka; Muzyka; 
Słabe strony:  Języki; Plastyka; Zajęcia Sportowe; Historia

Ekwipunek: telefon komórkowy, klucze, tabletki przeciwbólowe, dokumenty, słuchawki, zeszyt 
Ciekawostki: 
* Tańczy aby się odstresować, tańczy aby zapomnieć i tańczy bo lubi. Jest to jedna z jej ucieczek od świata rzeczywistego, jednak nie lubi występować przed innymi.

* Pija herbatę, kawy nie znosi. 
* Czyta książki fantasy, zawsze je lubiła i kiedy tylko jakaś nowość wyjdzie na półki w księgarni od razu chciałaby ją mieć u siebie. Oczywiście przez częsty brak pieniędzy musi sobie odpuścić.
* Gra na ukulele, nie wychodzi jej to jeszcze tak dobrze jakby chciała, ale stara się uczyć na własną rękę i uwielbia to robić ( co innego inni, którzy chcąc nie chcąc słuchają jej brzdąkania).
* W każdym aspekcie jej życia szuka aprobaty, kogoś kto powie jej, że to co zrobiła jest satysfakcjonujące albo nawet dobre.
* Zaczęła także trenować boks, jednak to nie dlatego jej knykcie prawie zawsze są czerwone. Toshi aby się ukarać uderza nimi w ścianę, nie na tyle mocno aby sobie zrobić większą krzywdę, ale na tyle aby bolało.

* Boi się dużych psów, ponieważ uważa, że wszystkie są groźne i jakby ją ugryzł któryś to wyląduje w szpitalu i najprawdopodobniej umrze.
* Boi się także szpitali, a co za tym idzie lekarzy i igieł, nie lubi niczego co z nimi związane. Na samą myśl chciałaby się gdzieś schować i najlepiej nie wychodzić ze swojej kryjówki dopóki zagrożenie nie zniknie.
* Nie potrafi gotować i postawienie jej przed kuchenką może skutkować spaleniem całej kuchni jeśli nie całego mieszkania
* Uwielbia gry planszowe od chińczyka, przez scrabble do magii i miecza
* Uwielbia czekoladę i nie może jej sobie czasami odmówić w wielu momentach, obok sklepu ze słodyczami też obojętnie nie przejdzie
* Koty? Psy? Nie, jej ulubieńcami zdecydowanie są papugi i inne ptaki, które można hodować. Gołębie też lubi, ale zdecydowanie mniej.


Ostatnio zmieniony przez Toshiko dnia 20/5/2016, 22:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Guest
GośćPisanieTemat: Re: Toshiko Sawamatsu   20/5/2016, 21:55

Ogółem karta postaci ciekawa. Zauważyłam jednak, że masz tendencje do zapominania o przecinkach, szczególnie przed "a". Gdyby to była kwestia dwóch czy trzech to bym jeszcze pominęła, ale niestety było ich trochę więcej. W paru zdaniach znalazłam także błędy logiczne. Poza tym wszystko w porządku.

Cytat :
"Toshi jest przeciętnego wzrostu szesnastolatką o niemalże zbyt niskiej wadze, na początku roku, kiedy pielęgniarka sprawdzała jej BMI i stwierdziła, że trzyma się na skraju i musi jeść więcej, jednak nie zamierza tego robić."
1. To zdanie nie ma według mnie sensu. Zupełnie jakbyś spróbowała dwa oddzielne zdania umieścić w jednym. W oznaczonym miejscu zamiast przecinka powinna być kropka. 
2. Trzyma się na skraju czego?
3. Kto nie zamierza tego robić? Pielęgniarka? Musisz dodać, że mówisz o dziewczynie.

Cytat :
"Zaczynając jednak od czubka jej głowy: Toshiko ma długie, falowane włosy, o kolorze farbowanym czerwonym, które z łatwością dosięgną jej do połowy pleców."
1. Połknięty przecinek.
2. Jak już, to ma farbowane włosy, o kolorze czerwonym. Nie istnieje taki kolor jak farbowany.
3. Włosy nie mogą zrobić czegoś z łatwością ponieważ nie są żywe.

Cytat :
"...duże oczy o kolorze brązowym, które niekiedy przypominają ciemny czerwony oraz usta."
Oczy przypominają usta? Jeśli te usta nie odznaczają się niczym konkretnym, to nie musisz pisać o tym, że znajdują się na twarzy, każdy to wie.

Cytat :
"...zwykłe spodnie a na stopach trampki."
Zjadłaś przecinek, przed "a".

Cytat :
"Ma bladą cerę a na jej ciele.."
Tu tak samo.

Cytat :
"Toshi charakter nie jest zbytnio skomplikowany"
Poprawniej by było "Charakter Toshi", ewentualnie "Jej charakter".

Cytat :
"...być dla niej miłym albo chcieć..."
Przecinek przed "albo".

Cytat :
"Stara się robić wszystko na 100% a nauka jest dla niej ważniejsza od wszystkiego..."
Znowu przed "a".

Cytat :
"...nie wysypia czy nie odżywia się poprawnie skupiając na wkuwaniu do egzaminów."
1. Przecinek przed "czy".
2. Przecinek przed "skupiając".

Cytat :
"...jest czegoś warta co jest jej głównym motywem..."
Przecinek przed "co".

Cytat :
"Ocienia się dość nisko..."
Ocenia?

Cytat :
"... spodziewali się po niej jak najlepiej .."
 [...]spodziewali się, że poradzi sobie jak najlepiej[..]
Nie brzmi lepiej?

Cytat :
"Wciąż się bawiła oczywiście, nie zamierzała się aż tak przejmować słowami rodziców"
Nie jestem pewna czy chodziło Ci o to, że wciąż się oczywiście bawiła, czy że oczywiście nie zamierzała się przejmować ich słowami.

Cytat :
"od razu chciałaby ją mieć u siebie, oczywiście przez częsty brak pieniędzy musi sobie odpuścić"
1. Tu zamiast przecinka dałabym kropkę i zaczęła nowe zdanie od "oczywiście".
2. Zjadłaś kropkę na końcu zdania.

Cytat :
"...nie wychodzi jej to jeszcze tak dobrze jakby chciała ale stara się"
Przecinek przed "ale".

Cytat :
"Boi się także szpitali a co za tym idzie..."
Przecinek przed "a".

I to by było chyba na tyle.
Powrót do góry Go down
Guest
GośćPisanieTemat: Re: Toshiko Sawamatsu   20/5/2016, 22:45

W porządku, życzę miłej gry :3
Powrót do góry Go down
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Toshiko Sawamatsu   

Powrót do góry Go down
 
Toshiko Sawamatsu
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Four Seasons - Cztery pory roku :: Zaakceptowane Karty Postaci-
Skocz do: