Esencja życia i młodości. Przeżyj jeszcze raz wszystkie młodzieńcze przygody
 
IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 One to rule them all

Go down 
AutorWiadomość
Gość
GośćPisanieTemat: One to rule them all   20/5/2016, 20:11

Imię i Nazwisko: Shizuka Kuramoto (静香 倉元)
Pseudonim: Hime (姫) bądź Shi (四) 
Wiek: 17 lat
Waga: 45 kg
Wzrost: 157 cm
Orientacja: Homoseksualna
Miejsce zamieszkania: Rezydencja rodzinna
Grupa: Lato
Ranga: Panienka


Wygląd:
Co by nie powiedzieć złego o Shizuce, jest ona osobą bardzo ładną. Wiele osób najpierw dostrzega jej jasną, nawet bardzo cerę, która wbrew pozorom nie jest efektem chowania jej przed słońcem jak prawdziwej księżniczki, ale jedynie faktem, że w jej DNA znajdują się również geny angielskie (od strony jej matki). Jej skóra jest gładka, pozbawiona wszelakich blizn, nieposiadająca żadnych niedoskonałości, oprócz znamienia w postaci pieprzyka na prawym udzie. Jest ona dość niska, mierzy sobie bowiem jedynie 157 cm, waży też raczej niewiele, bo jedynie 45 kg, co sprawia, że ma raczej szczupłą i wątłą sylwetkę. Nie jest pozbawiona kobiecych atutów, ale trudno powiedzieć, że są one jakość specjalnie imponujące – ma średniego rozmiaru biust, zarysowane wcięcie w talii i średniej długości, smukłe nogi.
Na szczególną uwagę zasługują jednak jej długie, czarne włosy, sięgające jej niemalże do kolan. Są one bardzo proste, a Shizuka przysięga, że nigdy ich nie prostowała (co jest prawdą, ale mało kto jej wierzy). Włosy te są miękkie w dotyku i bardzo zadbane, błyszczą, pachną zazwyczaj kwiatem wiśni, aczkolwiek od czasu do czasu dziewczyna lubi użyć też szamponu o innym aromacie. Zazwyczaj są one rozpuszczone, aczkolwiek czasami (szczególnie podczas ćwiczeń na wychowaniu fizycznym) musi je ona spiąć w koka, by jej nie przeszkadzały.
Grzywka Shizuki wydaje się być niemalże idealna – przycięta jest bowiem niezwykle prosto i tak, by kończyła się tuż przed oczami dziewczyny, zasłaniając jej czarne, łukowate brwi. Jej oczy mają kasztanowy kolor, który czasem wydaje się wpadać w pomarańcz. Są one migdałowe i otoczone girlandą czarnych rzęst, które dziewczyna dodatkowo podkreśla tuszem. Niżej na twarzy mieści się jeszcze drobny, lekko zadarty nos, a pod nim znajdują się wąskie malinowe usta, które jednak często powiększa różowymi bądź czerwonymi błyszczykami czy też błyszczącymi szminkami. Na policzkach czasem znajduje się malinowy rumieniec, jednak jedynie w sytuacjach gdy jest zawstydzona, a wtedy stara się go jak najskrzętniej ukryć. Ogółem jej twarz jest dość ładna, co powoduje że często rozkochuje w sobie ludzi, których później jednak szybko odstrasza jej charakter.
Ubiór Shizuki jest naprawdę różnorodny, jednak zawsze w jakiś sposób pokazujący jej bogactwo – czy to bardzo elegancki, czy też składający się z produktów pochodzących z drogiej firmy, których klony tak naprawdę można kupić o wiele taniej. Dziewczyna też nie kryje tego, że lubi biżuterie, a raczej szlachetne kamienie czy równie wymyślne i drogie akcesoria do włosów. Jej buty, również firmowe, są tak samo różnorakie jak strój i inne na każdą okazję.

Charakter: 
Na świecie istnieje wiele osób, wszystkie są na jakiś sposób ciekawe, jednak niektóre mniej, a niektóre bardziej. W tych bardziej ciekawych oprócz które naturalnie mają unikalny charakter są te, które nie chcą dać o sobie zapomnieć. Shizuka należy właśnie do takich osób, osób, które zrobią wszystko by nie pójść w niepamięć. Niestety jednocześnie nie oznacza to, że jest to osoba miła, przestrzegająca kodeksu moralnego czy, po prostu, przyjemna jeśli chodzi o spędzanie z nią czasu.
Warto już na wstępie wspomnieć, że jest ona dość nieufna. I nie, nie chodzi tu o to, że Shizuka boi się ludzi, których główną motywacją do poznania jej lepiej będzie uzyskanie dostępu do jej fortuny, mimo że doskonale zdaje sobie sprawę z istnienia takich osób, to wcale nie są one powodem, a jedynie argumentacją jej paranoi. Coś innego, coś związanego z jej przeszłością sprawia, że woli ona trzymać ludzi na dystans, nie angażować się w przyjaźnie i, na pewno nie, w miłości. Sprawia to po części, że jest taką, a nie inną osobą, nie zważającą na ludzkie uczucia i nie przejmującą się opinią tłumów, a także niezręczną jeśli chodzi o sytuacje, w których ktoś się o nią martwi i troszczy (wtedy bowiem przypomina wielkiego, gorącego buraka, który nerwowo próbuje wymyślić wymówki by ukryć fakt, że jest bardzo, ale to bardzo zawstydzona), no i oczywiście później dopytująca się, czy to wszystko nie było jednym wielkim kłamstwem (bo przecież kto o zdrowych zmysłach by ją polubił? Kto by martwił się o nią i żałował, jeśli by się jej coś stało?).
Jednak nie wiele osób zdaje sobie sprawę z tego jak bardzo nieufna ona jest i jak trudno jest jej uwierzyć w dobre intencje innych, a jedyne co widzą to arogancję, bezczelność i pewność siebie. To pierwsze jest chyba najbardziej ciekawe i też najbardziej odpychające. Kłamstwem byłoby stwierdzenie, że Shizuka nie lubi samej siebie i nie uważa się za osobę, która tak naprawdę nie powinna w sobie nic zmieniać, bo według jej standardów jest osobą już i tak zbyt bliską perfekcji. Zdaje sobie sprawę jednak, że reszta świata ma bardzo różniące się standardy i uważa ją za jedynie rozpieszczoną bogatą dziewuchę, żądną uwagi innych (co jest w sumie dość prawdziwe, szczególnie to ostatnie) i mimo że tak naprawdę w głębi duszy szanuje ich osąd, to będzie udawała wielce oburzoną faktem, że nie przypadła ich gustom. Wydaje się też, że na wszystkich patrzy z góry, ale tak naprawdę są na świecie osoby, które uznaje za godne bycia na równi z nią, a nawet położone wyżej w jej osobistej hierarchii (prędzej by jednak umarła, niżby się do tego przyznała).
Jej bezczelność jest najczęstszym tematem kąśliwych uwag w jej kierunku („Myślałem, że księżniczki powinny być dobrze wychowane!”), lecz trudno się temu dziwić – po pierwsze wytrącają one czasem ją z równowagi, a po drugie jest to naprawdę irytująca cecha dziewczyny. Przez nią bowiem bez ogródek mówi ona wszystkim co o nich myśli, wytyka wszystkim ich błędy i nie boi się podjąć tematów, które niektórzy uważają za tabu, tudzież są naprawdę raniące dla niektórych. To przez nią można ją łatwo znienawidzić i szybko uznać za wroga, kto bowiem lubi gdy ktoś obraża twoją zmarłą matkę czy śmieje się z twojej sytuacji rodzinnej? Jest to jednak swego rodzaju mechanizm obronny, jak i sposób nauki Shizuka na uniknięcie gwałtownych reakcji, gdy ktoś wspomina rzeczy o których ona nie chce rozmawiać bądź mówi coś złego o jej zmarłych bliskich („Spójrz, Shizuka, na ich głupie reakcje, nie bądź taka jak oni.”).
Pewność siebie jest jedyną z bardzo widocznych cech dziewczyny, którą można by uznać za dobrą. W końcu pozwala jej to na szybkie decyzje, odważne podejście do sytuacji, które czasem mogą nawet sprawić, że zyska chwilowy (bo szybko znowu coś zepsuje) szacunek jej znajomych. Równie dobrze może być też przekleństwem zmęczonych już tym, jak irytująca potrafi być Shizuka, osób – wiążę się bowiem ono bezpośrednio z jej bezczelnością, sprawiając że rezolutna panienka nie będzie bała się zadawać krępujących pytań, rozmawiać na krępujące tematy i próbować w różne, odważne sposoby zażenować i zmieszać z błotem wszystkich ludzi których napotka i uzna za na tyle interesujących, że droczenie się z nimi byłoby fajne. Dodatkowo ułatwia jej to zapoznawanie się z nowymi ludźmi i niszczenie doszczętnie ich życia. Można pocieszyć się jedynie tym, że czasem ta bezkresna pewność siebie pakuje ją w kłopoty.
Jaka jednak potrafi być jako przyjaciółka? Cóż, z pewnością nie tak tragiczna, jaka wydaje się być. Jest ona bowiem niezwykle lojalna i jak już znajdziesz się w jej sercu, to na pewno cię nie opuści. Zawsze też pomaga w potrzebie i możesz być pewny, że zrobi wszystko w swojej mocy by ułatwić ci życie (pokona nawet swoje lenistwo). To, że ma tak miękkie serce i nie może odmówić przyjacielowi w potrzebie może być jednak łatwo wykorzystane, co jest kolejnym z powodów dla których jest tak nieufną osobą.

Mocne strony: 
Fotografia – jest to jej pasja, jak i coś w czym jest nawet dobra. I nie, nie tylko dzięki sprzętowi hojnie ofiarowanemu jej przez jej rodziców. Wkłada ona bowiem w to swoje serce, jest (co gdzie indziej jest niespotykane) zawzięta i ma po prostu do tego talent. Przydaje się jej on szczególnie, gdy pragnie uchwycić ulotną chwilę – gdy inni muszą się przygotowywać, a i tak może im zdjęcie nie wyjść, ona jest w stanie jednym pstryknięciem zrobić, w większości przypadków, przepiękne zdjęcie.

x Język angielski – ponieważ jest po części angielką naturalne jest to, że dobrze idzie jej nauka tego języku i ma z niego bardzo dobre oceny. Trzeba jednak pamiętać, że choć bezproblemowo mówi po angielsku i ogląda anglojęzyczne filmy bez napisów, lektora czy dubbingu to jednak nie zna wszystkich reguł i dokładnie gramatyki, bo jest na to zbyt leniwa.

x Rysunek – choć ogranicza się ona w większości do szkiców robionych podczas szczególnie nudnych lekcji, to jednak kreska Shizuki jest na tyle ładna, że gdyby bardziej nad nią popracowała, to z pewnością mogłaby zostać jednym z lepszych szkicowników.


x Poezja – co prawda w większości chodzi tu o haiku, które dziewczyna uwielbia wymyślać i pisać na tyle jej zeszytów, to jednak czasem napisze inny rodzaj wierszu i ten również będzie bardzo dobry. Można więc powiedzieć, że jest dobrą początkującą poetką.

Słabe strony:
x Chemia – dla niej jest do coś gorszego niż czarna magia, nauka chemii jest dla niej przekleństwem, którego nigdy nie przeboleje. Dodatkowo wydaje się jej ten przedmiot tak nudny, że trudno jest jej nie zasnąć. A jak przychodzi czas pracy z prawdziwymi substancjami to można spodziewać się, że koło Shizuki znów coś wybuchnie.


x Aquafobia – czyli strach przed wodą, sprawiający że na myśl nawet małego basenu dziewczyna trzęsie się, a w pobliżu zbiorników wody panikuje. Co za tym idzie, nie umie pływać i na pewno nie wybierze się w wakacje na plażę czy do aquaparku.

x Gotowanie i pieczenie – bycie bogatym ma to do siebie, że masz wokół siebie całą masę ludzi, którzy robią wszystko za ciebie, uzależniając cię od nich. Shizuki wiedząc o tym stara się robić wszystko sama, ale jak ostatnio niemalże spaliła kuchnię próbując zrobić sobie śniadanie ambitniejsze niż kanapka z serem, to stwierdziła, że sprawy jedzenia zostawi jednak osobistemu kucharzowi.


x Wychowanie Fizyczne – ponieważ jest ona dość wątłą osobą, a także personą bardzo leniwą to nie jest najlepsza jeśli chodzi o wszelkie sprawy związane z W-Fem. Za to dopracowała uciekanie przed rozwścieczonymi osobami niemalże do perfekcji.

Historia: Ród Kuramoto ma wiele sekretów, podobnie jak historia Shizuki. Mają ze sobą też jeszcze co innego wspólnego - prawie nikt ich nie zna.


Ekwipunek: Cały swój ekwipunek Shizuka trzyma w ulubionej torbie, mającej kształt czarnego kota. Są tam książki (o ile nie zapomni ona ich wziąść, albo po prostu nie będzie zbyt leniwa by je tachać), zeszyty, jak i telefon komórkowy, jakaś manga, aparat fotograficzny, kosmetyki, piórnik i portfel.

Ciekawostki:
x Uwielbia koty, sama ma czarnego kota, który wabi się Yoru (夜). Przygarnęła go gdy był jedynie kociakiem z ulicy.

x Jej ulubionym napojem jest kawa - szczególnie bardzo słodka i smakowa.

x Jest leworęczna.

x Ma bardzo staranny i piękny charakter pisma.
x Ma przepiękny ogród na tyłach rezydencji, którym stara się często opiekować. Mimo to zostawia trudniejsze prace zatrudnionemu ogrodnikowi.
x Nie znosi zapachu papierosów.

x Lubi wypić, choć niestety bardzo słabą głowę ma...
x Czytuje poezje, którą później często cytuje.

x Czyta dużo mang i ogląda dużo anime, stara jednak nie pokazywać że tak bardzo to lubi.

x Zna doskonale savoir-vivre, ale posługuje się nim jedynie w obecności rodziców.
Powrót do góry Go down
Yosuke
Vice-przewodniczący
avatar

Posty : 42
Age : 20

PisanieTemat: Re: One to rule them all   20/5/2016, 22:41

Yośkowa adnotacja:
Ogólnie, rzecz biorąc śliczna Kp. Nie dostrzegłem zbytnio nic do czego mógłbym się przyczepić. Niestety jednak charakter bardzo położyłaś. Rozumiem, że był najdłuższy, ale niestety masz w nim troszkę do poprawy.

Charakter:
Akapit 1: Liczne powtórzenia słów "osób", "które". Brakujące przecinki i inne drobne błędy interpunkcyjne.

Akapit 3: Informacje są tak pomieszane, że gubie się o co dokładniej chodzi. Proszę zmień to tak aby informacje były bardziej klarowne.

Ogólnie : Ciągle dużo powtórzeń i drobnych niedopatrzeń interpunkcyjnych. Zdarzają Ci się stanowczo zbyt rozbudowane zdania. Porozdzielaj je na części albo usuń niepotrzebne fragmenty. Przykład:
Kod:
I nie, nie chodzi tu o to, że Shizuka boi się ludzi, których główną motywacją do poznania jej lepiej będzie uzyskanie dostępu do jej fortuny, mimo że doskonale zdaje sobie sprawę z istnienia takich osób, to wcale nie są one powodem, a jedynie argumentacją jej paranoi.
. Zdecydowanie należy to zmienić.
Powrót do góry Go down
 
One to rule them all
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Four Seasons - Cztery pory roku :: Archiwum :: Starocie-
Skocz do: